V minulém článku jsme si ukázali, proč vytvářet pasivní příjmy. Dnes si uvedeme pár tipů, jak mít pasivní příjmy. Vždy je to o dobrém nápadu, co Vás bude bavit a napňovat. Ideálně je vydělávat dost peněz s co nejmenším množstvím času, energie a peněz. Inspirujte se a vyberte si to, co pro Vás bude to nejlepší.

 

1. Nemovitosti

Investice do nemoviostí je určitě nejznámější a také nejčastější formou pasivních příjmů. Vždy je to o tom dobře nakoupit a následně pronajímat s dobrým výnosem. Pokud chcete mít opravdu jen pasivní příjmy z nemovitostí, tak si pořiďte člověka, který to bude dělat za Vás. Jestliže máte nemovitosti v centru města nebo jiných lukrativních oblastech, tak zapřemýšlejte, zda nevyužít službu Airbnb.

 

2. Těžba kryptoměn

Společnost se zabývá výhradně technologiemi, které jsou celosvětově poptávané v obrovské míře. Můžete vydělávat na těžbě kryptoměn a zajistit si pravidelné příjmy každý měsíc. Firma má obrovské zkušenosti a 7 let v oblasti kryptoměn hovoří za vše. Jde o projekt postavený lidmi pro lidi na základě technologie blockchain.

 

3. Fotky

Pokud rádi fotíte, tak je možnost vydělávat i na fotkách, které si lidé stahují a můžete mít z toho pasivní příjmy. Například na stránkách 123RF, Shutterstock či iStockphoto můžete nabídnout své fotky k prodeji. Za každé stažení fotky budete dostávat provizi.

4. Akcie s dividendou

Akcie jsou velmi dobré na investici a ideálně s dividendou. Jeden příjem máte pravidelně z dividend (čtvrtletní, půlroční nebo roční) a druhý příjem je při zvýšení kapitálové hodnoty. Vždy záleží, jaké akcie si na investici vyberete. Doporučuji si přečíst článek, jak vybrat vhodnou akcii nebo se ozvat.

5. Dluhopisy

Dluhopisy vydávají vlády zemí světa a firmy, aby získaly peníze na financování svého rozvoje či jiných aktivit. Nákupem dluhopisu se stáváte věřitelem podniku či státu. Ve stanovený termín dostanete dohodnutý úrok a na konci splatnosti vloženou částku.

 

6. Ebook

Pokud rádi vaříte, rybaříte, cestujete nebo děláte jinou aktivitu, tak můžete sepsat několik dobrých rad např. ve wordu, poté hodit do pdf a vytvoříte z toho ebook. Na začátku to dá práci, ale jakmile to uděláte, tak můžete lidem nabízet ebook ke stažení a zajistit si z toho pasivní příjem. Nabízet  ho můžete přes webové stránky, eshop či lidi, s kterými spolupracujete.

 

7. Kniha

Je to velmi podobné jako ebook. Nejdříve musíte napsat knihu a poté ji také vydat. Následně knihu budete prodávat, z které budete dostávat pasivní příjmy z prodeje. Toho dosáhnete, pokud budete prodávat knihu přes vydavatele, který bude platit licenční poplatky za prodej. Z každé prodané knihy dosatnete určité procento.

 

 

8. Společník ve firmě

Pokud víte o společnosti, která například potřebuje kapitál pro svůj růst, tak do takové firmy investujete peníze a získáte podíl ve společnosti. Můžete se stát tichým společníkem a budete pravidelně dostávat svůj úodíl zisku, který společnost generuje, aniž byste museli být ve firmě aktivní.

 

9. Firma

Jestliže vybudujete firmu, která šlape tak, že tam nemusíte být a přesto prosperuje velmi dobře, tak je to ideální stav. Necháváte si posílat např. měsíční příjmy, což jsou pasivní příjmy.

 

10. Online kurzy

Pokud umíte něco opravdu dobře a víte, že je o to velký zájem, tak je ideální vytvořit online kurz a nabídnout to i ostatním lidem. Máte možnost vytvořit kurz např. na stránkách Vím Víc, kde je registrováno více než 8 milionů studentů, tak je velký potenciál, že najdete dost lidí, kteří si kurz objednají.

 

Share This