ICO znamená Initial Coin Offering. Jde o investici do tokenů. Na ICO se dají vydělat opravdu velké peníze, ale také můžete o všechno přijít. Pokud se chystáte investovat do ICO projektu, tak určitě koukejte na to, zda jde o reálný projekt, jaký problém řeší, jaký je plán, co zatím společnsot uskutečnila se svým projektem, kdy bude spuštěn, kdo stojí za projektem a kdy se dostane na burzu.

 

White paper

Základem každého ICO je white paper. Jedná se o dokument, který podrobně vysvětluje věci kolem projektu, do kterého se chystáte investovat. Neexistuje žádná norma, jak by takový white paper měl vypadat, ale je dobré, aby uváděl základní informace, které potřebujeme znát a jsou pro nás důležité.

Například:

  • Problém
  • Řešení a produkt
  • Vize tokenu (ekonomicka a technická)
  • Jak bude token pracovat s produktem
  • Představení týmu
  • Plán na zavedení tokenu

 

Kdo za tím stojí

Pro každý úspěšný projekt je mít výborný tým. Existuje mnoho příběhu o tom, jak skvělý tým s hrozným nápadem ho přepracoval k velmi úspěšnému projektu. Například Android byl původně systém pro fotoaparáty nebo Nokia byla dřevařská společnost. Je těžké určit, co je dobrý nápad, ale určitě se koukněte na tým, zda je opravdu schopný to celé zrealizovat.

 

Ví, o čem hovoří

Většina ICO projektů vezme od lidí finanční prostředky a už o nich nikdy neuslyšíte. Nemají zkušenosti, nemají mezi sebou blockchainové inženýry a hlavně se uspokojí s dostatkem peněz. Blockchainoví inženýři jsou nejdůležitější a nejdražší položkou začínajícího ICO projektu. Pokud nemáte mezi sebou lidi, co mají významné zkušenosti v oblasti blockchainové technologie, tak věřte tomu, že dané ICO nemá představu, co všechno takový projekt obnáší. Velké množství takových ICO končí neúspěchem.

 

Co zatím uskutečnili se svým projektem

Velká část ICO projektů vybere od lidí miliony dolarů na základě silného white paperu, prezentací, videí a reklam. Pokud to daný projekt myslí opravdu vážně, tak vidíte, že v průběhu se na daném projektu pracuje. Je už produkt, uživatelé a něco se reálně děje

 

Jaký je plán a jak se bude dále projekt vyvíjet

Koukejte na to, na co budou finanční prostředky využité, když už společnost dostane potřebné finance od lidí či od firem na daný projekt. Jednou z největších finančních machinací, které uskutečňují společnosti na ICO je ta, že vezmou finanční prostředky, odejdou z projektu a obohatí se. Je dobré vědět, jaký je plán v následujících měsících a zda má společnost jasnou vizi do budoucna o směřování projektu.

 

Kdy bude token uvedený na burzu

To vždycky záleží na situaci. Pokud to překračuje rozmezí 30-60 dní, tak to představuje riziko, že se plánuje manipulovat s cenou tokenu před tím, než bude možno nakoupit více, prodat či obchodovat s vašimi tokeny.

Zdroje: Kryptoportal

 

 

Share This