Co se stane, když svěříte peníze svému finančnímu poradci? Hledá v první řadě, jak a kde ušetřit. Jak snížit výdaje. Co dále zajímá finančního poradce?

Kolik budete potřebovat na důchod.

 

Pokud hledáte radu u finančních poradců, tak to vede k tomu, abyste vložili své peníze do investičních fondů. To není finanční vzdělávání, to je návod, jak dávat ještě více peněz bohatým.

Důchodový systém se změnil. Náhle lidé museli přejít do pozice investorů, ale bez jakéhokoliv finančního vzdělání. Začali dávat peníze do důchodových fondů. Vyskočili noví odborníci – finanční poradci.

 

Jak se liší důchodový program s garantovaným od toho s pohyblivým výnosem?

Většina lidí nezná rozdíl. Dříve měli lidé důchodový plán s garantovaným výnosem. To znamená, že dostávali peníze do konce života. Při plánu s omezeným zhodnocením můžete přijít o všechno, pokud přijde krach, nebo Vám mohou dojít peníze dříve, než zemřete.

 

Co si myslím o investičních fondech?

Je to jeden z nejhorších způsobů investování peněz, protože se na něm obohacují jiní lidé skrze skryté poplatky a provize. Mluví se o složeném úroku, tady se jedná o složené poplatky. Investuj dlouhodobě 30-40 let, co by sis o tom pomyslel? Základem finanční aktivity je plynulost.