Ve škole Vás učí číst, psát, počítat a to, co budete dělat, až dokončíte školu. Řeknou Vám ve škole: Získejte diplom a začněte podnikat? Nejčastěji uslyšíte: Dělejte kariéru, budete mít vyšší příjmy a důchod. Po absolvování školy si najdete práci a dostáváte mzdu. Zaměstnání není nic špatného. Je potřeba podnikatelů, aby vytvářeli pracovní místa. Úředníci práci nevytvářejí, oni potřebují více podnikatelů.

 

Finanční vzdělání je proces. Je to samé, jako když se učíte cizímu jazyku. Jednou z nejlepších metod učení je opakování. Nenaučil jsem se jezdit na kole první den. Začínal jsem postupně a stále jsem se zlepšoval. Většina lidí končí školu a stává se otroky peněz. Je čas, aby se školy začaly zabývat vzděláním v oblasti financí, protože se nestaneme doopravdy svobodní, pokud nedosáhneme finanční svobody. Nejlépe se učíme z hraní hry a prakticky provedených úkolů.

 

Proč finanční vzdělání je tak důležité?

Kvůli nedostatku finančního vzdělání končí Vaše peníze u někoho, kdo vydělává na Vaší nevědomosti. Většina lidí nemá finanční vzdělání, celá společnost je zadlužená. Náš majetek je legálně rozkrádán systémem daní, zadlužením, inflací a důchodovým systémem. Bez finančního vzdělání se Vám podaří maximálně najít si dobrou práci. Pokaždé, když nemáte kontrolu nad svými penězi nebo nad ziskem, riskujete. Vezměte kontrolu nad vlastním životem. Přijměte zodpovědnost.

 

Pomyslete na to, kým se stanete, až učení dokončíte

Možná se rozhodnete dnes, nebo to necháte na zítra. Pokud ve svém životě nic neuděláte, tak uvidíte, co se stane.

Z vlastní zkušenosti mohu říci: Budete-li dělat něco, čemu nerozumíte, bez pomoci někoho zkušeného, pak promarníte spoustu času. Profesionálové mají kouče, amatéři mají sebe.

Stejné je to, když se něco učíte. Pomyslete na to, kým se stanete, až učení dokončíte.

 

Share This