Pasivní příjmy si můžete představit tak, že Vám chodí pravidelně každý měsíc na účet příjmy, aniž byste museli být aktivně v práci. Výhodou je, že můžete dělat co chcete, kde chcete, s kým chcete a každý měsíc Vám na účet přistanou peníze. Můžete cestovat, věnovat se věcem, které chcete dělat a mít čas na rodinu. Prostě děláte to, co Vás naplňuje a jste při tom ideálně šťastní.

Kdo už někdy slyšel o pasivních příjmech, tak ho určitě napadnou nemovitosti. Jedná se nejčastější  o nákup nemovitostí, které poté pronajímáte. Dále to je firma, kterou vybudujete, funguje bez Vaší přítomnosti a vydělává peníze.

 

Proč vytvářet pasivní příjmy

Vždycky musíte mít velký PROČ. Proč vytvářet pasivní příjmy? Pokud to mít nebude, tak po prvních nezdarech toho necháte a budete na tom velmi podobně. Hodně záleží jakou máte finanční gramotnost, s kým spolupracujete a také to, co děláte.

Většina lidí pracuje 5 dní v týdnu a těší se na víkendy a dovolené. Někteří pracují i přes víkend, aby toho více udělali a tím pádem měli i vyšší výplatu. Jsou i lidé, které práce baví a do zaměstnání opravdu chodí rádi a neměnili by současnou práci. Často lidé vyměňují svůj čas za peníze a logicky jsou otroky peněz  a času. Jestliže chcete budovat pasivní příjmy, tak je to reálné a dá se to.

 

Jak na pasivní příjmy

Pasivním příjmům se zabýváme spoustu let a rozhodně začátky nejsou úplně jednoduché. Vždy je to o tom, jakým směrem se vydáte, zda máte nějaké know how, peníze atd. Ve vlastním portfoliu máme několik věcí a stále hledáme nové příležitosti, protože je dobré být vždy o krok vpřed před ostatními a profitovat na daných věcech.

 

Příklady pasivních příjmů

  • Nemovitosti

  • Akcie s dividendou

  • Podíl ve firmě

  • Těžba kryptoměn

  • Ebook, kniha

  • Spousta dalších věcí

 

Spolupracujte s námi ZDE >> 

 

 

Share This